بازگشت نماد اعتماد الکترونیک همگام با تحولات جدید فروشگاه خریدپلاس

۲۱ دی ۱۳۹۵ ۰۲:۵۳:۳۲ ب.ظ

بازگشت نماد اعتماد الکترونیک همگام با تحولات جدید فروشگاه خریدپلاس


اینماد

نماد اعتماد الکترونیک چیست ؟

یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می باشد.با توجه به بررسی های انجام گرفته ، مهمترین عوامل مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار های اینترنتی به شرح ذیل می باشند :

۱- شناسایی مالک کسب و کار و امکان مراجعه در صورت بروز اشکال.
۲- کامل و صحیح بودن اطلاعات کالا یا خدمات ارائه شده.
۳- گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش.
۴- واضح بودن روند برگرداندن کالا و بازپس گیری پول.
۵- محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران.
۶- تایید امنیت سایت توسط یک موسسه و مرکز ملی اعتماد.

طبق مطالعات انجام شده تائید کسب و کار اینترنتی توسط یک موسسه و مرکز ثالث ، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی را دارد . در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شو د ، می تواند برای شکایت از کسب و کار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید. در ایران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد.

اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای وب‌سایت های تجاری با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در حال انجام می باشد. نماد اعتماد الکترونیکی به شکل یک علامت در بالای سایت‌هایی که از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می آید. ساماندهی سایت‌های تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکی به‌خصوص B2C خواهد بود. به نحوی‌که مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌که سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می کنند.

خریداران می باید با جستجو در فهرست وب سایت های مورد تایید، از صحت “نماد اعتماد الکترونیکی” به نمایش درآمده در وب سایت ها اطمینان حاصل کنند. یا ساده تر میتوانیم نماد اعتماد الکترونیکی را به صورت زیر تعریف کنیم :

نماد اعتماد الکترونیکی نشانه ای است که از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران است، به عنوان تاییدیه به فروشگاه‌های اینترنتی داده می‌شود.

پس از مدتی که فروشگاه اینترنتی خریدپلاس بصورت نیمه تعطیل اداره می شد، گروه تجاری خرید پلاس تصمیم به احیای مجدد سایت اینترنتی و فروشگاه آنلاین آن گرفت و در نهایت موفق به کسب دوباره نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت،معدن و تجارت گردید.

با سپاس به درگاه پروردگار یکتا که فرصت خدمت گزاری به هموطنان گرامی را به ما عطا کرده، با افتخار اعلام میکنیم بازگشت اعتماد به فروشگاه اینترنتی خریدپلاس برگ دیگری از مسئولیت را بر دوش ما نهاد. امیدواریم پس از این با جلب نظر شما و ارائه محصولاتی متفاوت پاسخ مناسبی به اعتماد شما بدهیم. منتظر خبرهای خوش بعدی باشید.

با سپاس
تیم پشتیبانی فروشگاه اینترنتی خریدپلاس